Skip to content

Modny Tydzień, część 4 (choć może bardziej 3) – Mediolan.

10/13/2011

W moim prywatnym odczuciu mediolańskie pokazy są zwykle najbardziej „osobne”. Choć istnieje zawsze jakaś część wspólna (najczęściej zaskakująca, jak przykłady którymi za chwilę się posłużę), to trudno wyobrazić sobie kobietę, która mogłaby z jednakową pewnością siebie obnosić modele z różnych kolekcji włoskich projektantów. Kobietę „mediolańską” wyobrażam sobie jako dość ostentacyjną, ale gatunki ostentacji prezentowane przez czołówkę mediolańskiego Tygodnia Mody są tak zróżnicowane, że nie wyobrażam sobie ich w jednej szafie.

Absolutny brak konsekwencji kolorystycznej, dzikość nadruków czerpiących żywcem z fauny i flory (których odważyłam sie nie pokazywać;) i nieco wyuzdana kobiecość ( w wersjach boho, disco i kilku innych) to elementy przeważające na wybiegach Mediolanu w sezonie Wiosna/Lato 2012. Nie dało się jednak nie zauważyć pewnych prawidłowości.

Jeżeli wcześniej pisałam o głębkich dekoltach, moje spostrzeżenia były iście purytańskie. Głębooookie dekolty pokazał nam Mediolan:

Etro/Gucci/Ferragamo/Marni/G.Armani; photos via Vogue.com

 

Trend widoczny w stopniu bardzo umiarkowanym na wybiegach NYC i Londynu (Paryż w cudowny sposób uniknął zakażenia) objawił sie z pełną siłą w Mediolanie. Frędzle ( cóż za okropne słowo, barbarzyńskie ;) pojawiły sie w niemal każdej znaczącej kolekcji ( przy czym niektóre kolekcje były wręcz wokół nich zbudowane):

Etro/Ferragamo/Versace/Gucci/Moschino; pictures via Vogue.com

 

Absolutnie wyjątkowy w tym sezonie mediolańskim był zachłyst odkrytym brzuchem ( znikome, całkiem nietrendotwórcze przypadki pojawiały sie oczywiście na wybiegach innych stolic mody, widok żeber i pępków spowszedniał natomiast całkiem na włoskiej ziemii):

Prada/Versace/Missoni/Cavalli/Dolce&Gabbana; photos via Vogue.com

 

Pisałam juz wcześniej o obniżeniu stanu, przeniesieniu środką ciężkości z rzeczywistego pasa nieco niżej. Zapowiedzi tego trendu pojawiały się już w Nowym Jorku i Paryżu (Londyn w znacznej większości utrzymał talię w talii), natomiast zdecydowana zmiana nastąpiła własnie w Madiolanie. Modernizacja stylu lat 20tych w niektórych przypadkach była wręcz umowna (Gucci, Etro, Cavalli), choć pojawiały się całkiem „dzisiejsze” kreacje zorientowane wokół bioder:

Bottega Veneta/Cavalli/Etro/Gucci/Max Mara; photos via Vogue.com

Do zobaczenia

Najbardziej znaczące pokazy w branży mamy juz za sobą. To one będą narzucać trendy zarówno magazynom mody jak i sieciowym sklepom odzieżowym. Nic nie cieszy mnie jednak tak jak fakt, że juz za dwa tygodnie będę wraz z resztą ekipy Ultra Zurnala obserwować najnowsze poczynania polskich projektantów. Wrażenia wzrokowe i (wreszcie!) dotykowe będę przekazywać zarówno tu jak i na stronach ULTRA. Do poczytania w takim razie, z okazji Fashion Philosophy Fashion Week Poland.

 

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: